Մոսկվան հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև գերիների փոխանակման` «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքին կողմ է, հայտարարել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, փոխանցում է Sputnik Armenia-ն:
«Գերիների փոխանակման աշխատանքը, բնականաբար, պետք է իր ավարտին հասնի։ Ռուսաստանի Դաշնությունն ակտիվորեն մասնակցում է այդ գործընթացին` աջակցելով, որ, ի վերջո, կյանքի կոչվի «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքը»,- ասել է դեսպանը։
Ըստ իրավապաշտպանների` Ադրբեջանում դեռ 200 հայ գերի կա, հայկական կողմը գերիների թվի մասին պաշտոնական տեղեկություն դեռ չի հայտնել։ Ադրբեջանցները հայ գերիներին ներկայացնում են որպես ահաբեկիչ։

Москва выступает за обмен пленными между армянской и азербайджанской стороной по принципу «всех на всех». Об этом сказал журналистам 3 апреля посол России в Армении Сергей Копыркин.
«Работа, естественно, должна быть завершена. Российская Федерация активно участвует в этом процессе. Содействуя тому, чтобы действительно, в конечном итоге, был реализован тот принцип, о котором мы говорили ранее – «всех на всех», – отметил посол, пишет Sputnik Армения.
После установления режима прекращения огня в зоне карабахского конфликта вопрос возвращения пленных и заложников, удерживаемых в Азербайджане, остается наиболее острым для армянской стороны.