9 Ապրիլ 2021 - 10:22 AMT
Արցախում ռուսական խաղաղապահ բրիգադի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը, պատասխանելով այն հարցին, որ Հայաստանի պաշտոնատար անձինք հայտարարում էին, թե գերիներ են վերադառնալու, բայց չվերադարձան, ասել է, որ «նրանք թյուրիմացության մեջ են գցում բնակչությանը», տեղեկացնում է «Հրապարակը»։
Թերթի թղթակիցը «Ռեդիսոն Բլյու» հյուրանոցի տարածքում է հանդիպել Մուրադովին, որը պատրաստվում էր գնալ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման։
«Կեղծ պրովոկացիա էր: Նրանք թյուրիմացության մեջ են գցում բնակչությանը»,- պատասխանեց Մուրադովը՝ հավելելով, որ նման պայմանավորվածություն չի եղել։

9 Апрель 2021 - 10:56 AMT
Командующий российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе Рустам Мурадов заявил, что возвращения армянских пленных из Азербайджана запланировано не было. Об этом Мурадов заявил 9 апреля в Ереване, передает Hraparak.am.
Корреспонденту издания удалось задать несколько вопросов Мурадову на парковке гостиницы «Редисон Блю».
На вопрос, почему должностные лица Армении 8 апреля заявили о возвращении военнопленных, Мурадов ответил: «Ложная провокация. Спросите у них. Они вводят в заблуждение население».
Он добавил, что такой договоренности не было: «Это был обычный, простой рабочий визит».
В офисе вице-премьера Армении Тиграна Авиняна сообщили, что возвращение пленных, снова откладывается.