11 Մարտ 2009 - 13:14 AMT
Գրող Վահրամ Սահակյանը մտադիր է հեռանալ Հայաստանից, քանի որ հոգնել է սպառնալիքներով էլեկտրոնային նամակներ եւ սմս-հաղորդագրություններ ստանալ, փողոցում գոչյուններ լսել իր հասցեին` իր քաղաքական հայացքների պատճառով: Ինչպես այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է Սահակյանը, իր աշխատանքներում ինքը նկարագրում է այսօրվա իրականությունը, որի պատճառով հաճախ ագրեսիվ քննադատության է ենթարկվում: Նրա խոսքով, երկրից հեռանալու որոշման հիմնական պատճառը հանրության ագրեսիվ վերաբերմունքն է, որի պատճառով ինքն ի զորու չէ ավարտել հերթական գիրքը:
Դերասան եւ շոումեն Հրանտ Թոխատյանն իր հերթին ասել է, որ իր քաղաքական հայացքները միշտ եղել եւ մնում են իշխանամետ, բայց դա չի խանգարում իրեն բեմի օգնությամբ խոսել խնդիրների մասին: Բայց դերասանը շատ վրդովված էր հայտնի հրատարակությունների որոշ լրագրողների ցածր մասնագիտական մակարդակով, որոնք իրենց հոդվածներում թույլ են տալիս իրենց արտահայտվել մեծ դերասանների եւ գրողների մասին հետեւյալ կերպ` «ոմն դերասան Սոս Սարգսյանը» կամ «ոմն գրող Պերճ Զեյթունցյանը»:
Հանդիպման ավարտին Հրանտ Թոխատյանն ասաց, որ ապրիլին կկայանա Վահրամ Սահակյանի վերջին պիեսներից մեկի վրա հիմնված նոր բեմադրության պրեմիերան: Բայց առաջիկա պրեմիերայի մասին մանրամասները դերասանը գերադասեց ժամանակավորապես գաղտնի պահել:

Писатель Ваграм Саакян намерен уехать из Армении, так как он устал получать электронные письма, смс-послания с угрозами, выкриков в его адрес на улице, из-за своих политических взглядов. Как сообщил сегодня Саакян в ходе встречи с журналистами, в своих работах он описывает сегодняшнюю реальность, из-за которой часто подвергается агрессивной критике. По его словам, основная причина решения уехать из страны – агрессивное отношение общества, из-за чего он не в силах закончить очередную книгу.
В свою очередь актер и шоумен Грант Тохатян сказал, что его политические взгляды всегда были и остаются провластными, однако это не мешает ему говорить о проблемах при помощи сцены. Однако актер был сильно возмущен низким профессиональным уровнем некоторых журналистов популярных изданий, которые в своих статьях позволяют себе высказываться о великих актерах и писателях, таким образом, как «некий актер Сос Саркисян» или «некий писатель Петя Зейтунцян».
В конце встречи Грант Тохатян сказал, что в апреле состоится премьера новой постановки на основе одной из последних пьес Ваграма Саакяна. Однако, подробности о предстоящей премьере актер предпочел временно сохранить держать в тайне.