Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանն ապրիլի 23-ից դադարեցնում է պաշտոնավարումը։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հետպատերազմյան իրավիճակում այս պատասխանատվությունը ստանձնել եմ բացառապես մեկ նպատակով՝ մեր ժողովրդի ուսերից օր առաջ թոթափելու սոցիալական այն արհավիրքը, որին բախվեցինք թշնամու կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով։
Այսօր կարող ենք արձանագրել, որ Արցախը հաղթահարել է սոցիալական ճգնաժամը և թևակոխել է զարգացման ծրագրերի և բնակարանաշինության փուլ, ինչի կապակցությամբ հայտնում եմ իմ գոհունակությունը և սոցիալական առաջնային մարտահրավերները համարում բավարար չափով հաղթահարված։
Միևնույն ժամանակ, պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստացած մեր եղբայրների առաջնային սոցիալական խնդիրների լուծումը և պրոթեզավորման գործընթացը դրված են բավարար հիմքերի վրա՝ վերջնական արդյունքի հասնելու համար», – նշել է նա։

23 Апрель 2021 - 09:30 AMT
Министр труда и социальных вопросов Армении Месроп Аракелян подал в отставку. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
По словам Аракеляна, он взял на себя эту ответственность в послевоенный период исключительно с одной целью – помочь народу преодолеть социальное бедствие, с которым он столкнулся в результате агрессии Азербайджана против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
«Сегодня можем констатировать, что Арцах преодолел социальный кризис и вошел в этап программ развития и квартирного строительства, в связи с чем выражаю свое удовлетворение и считаю первичные социальные вызовы преодоленными в достаточной степени. Решение социальных проблем раненых во время войны военнослужащих и процесс протезирования поставлены на достаточные основы для достижения конечной цели», – написал Аракелян.
Он поблагодарил своих коллег в Армении и Арцахе за сотрудничество.
Аракелян был назначен министром 20 ноября 2020 года. До этого он занимал должность советника премьер-министра Армении.