ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ հնարավոր է համարում տնտեսական հաջողություններ ապահովել երկրում։ Համապատասխան գրառումը հրապարկվել է նրա ֆեյսբույան էջում։
«Եթե ես վստահ չլինեի, որ հնարավոր է ապահովել 1998-2007 թթ-ին արձանագրած տնտեսական հաջողությունները, այս ընտրություններին մասնակցելու հայտ չէի ներկայացնի։ Այո՛, ունեմ վստահություն, որ հաջողելու ենք»,- ասվում է գրառման մեջ։
Անդրադառնալով գնաճին՝ Քոչարյանն ասել է, որ այն զսպելու հնարավորություն կա, և այն հնարավոր է շտկել շատ կարճ ժամանակահատվածում՝ 1 ամսվա մեջ։
«Այնպիսի երկրում, որտեղ բնակչության 25-30 տոկոսն աշխատում է գյուղատնտեսության ոլորտում, գյուղատնտեսության նախարար չունենալն ուղղակի զավեշտ է։ Այդ ոլորտում քաղաքականություն մշակող առանձին մարմին չկա։ Պետք է վերականգնել այդ նախարարությունը»,- ասել է նա։
Նա ասել է նաև, որ սեփական ժողովրդից նեղանալն անշնորհակալ գործ է։
«Եթե պրոբլեմի հետ ես առնչվում, ապա առաջին հերթին ինքդ քեզ պետք է հարց տաս։ Պետք է գամ ժողովրդի խնդիրները լուծելու, նրա կենսամակարդակը բարձրացնեմ։ Եթե մենք ինքներս մեզ չվնասենք, մեզ դժվար է վնասել»,- նշել է նա։
Քոչարյանը պարբերաբար հանդիպումներ է ունենում իր աջակիցների, ինչպես նաև հանրային և մասնագիտական տարբեր շրջանակների հետ։

Второй президент Армении Роберт Кочарян на встрече со своими сторонниками заявил, что считает возможным обеспечение экономических успехов в стране. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
«Если бы я не был уверен, что можно обеспечить зафиксированные в 1998-2007 гг. экономические успехи, я бы не представил заявку на участие в этих выборах. Да, у меня есть уверенность, что добьемся успеха», – отметил Кочарян, коснувшись своего участия в предстоящих досрочных выборах в парламент Армении.
Касательно инфляции, Кочарян сказал, что есть возможность сдержать ее, ее можно исправить в очень короткие сроки – за месяц.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян объявил, что 20 июня в стране пройдут досрочные парламентские выборы. Второй президент Армении Роберт Кочарян заявил, что примет участие в выборах.