Հայաստանի և Ադրբեջանի ազգային անվտանգությանծառայությունների ղեկավարների հանդիպումներ պարբերաբար լինում են գերիների հարցին լուծում տալու համար: Այդ մասին ասել է ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Ստեփան Մելքոնյանը, տեղեկացնում է Aysor.am-ը։
«Վերջին անգամ երևի մի ամիս առաջ են հանդիպել։ Բայց դա չի նշանակում, որ կապ չկա. անմիջական հանդիպումներից բացի նաև հեռախոսային կապ գոյություն ունի», – ասել է Մելքոնյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, կարևորելով միջազգային ակտիվությունը հայ գերիների վերադարձի հարցում, կառավարության նիստում հայտարարել է, որ դա լավատեսություն է ներշնչում, որ այս հարցում կլինեն կոնկրետ արդյունքներ։

Руководители Служб национальной безопасности Армении и Азербайджана проводят периодические встречи для решения вопроса пленных. Об этом заявил 29 апреля на пресс-конференции заместитель директора СНБ Армении Степан Мелконян.
«В последний раз, наверное, они встречались месяц назад. Но это не значит, что между ними нет связи. Кроме непосредственных встреч существует также телефонная связь», – сказал Мелконян, пишет Aysor.am.
Ранее исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, подчеркнув международную активность в вопросе возвращения армянских пленных из Азербайджана, заявил на заседании правительства, что это вселяет оптимизм, что в этом вопросе будут конкретные результаты.