14 Մարտ 2009 - 14:19 AMT
ՀՀ Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ British Council հայկական բաժինը, «Ապագան քեզ է պատկանում» հասարակական կազմակերպությունը եւ LoFT (Leap of Faith Together) ծրագրի հայկական թիմն անցկացնում են «Եկե’ք միասին ապրենք» ծրագիրը: Այսօր Երեւանում կայացել է «Ճանաչում ենք մեզ» ծրագրի հայկական մասի շնորհանդեսը:
Ծրագրին մասնակցում են 5 երկրների` Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Ուելսի եւ Իսրայելի ուսանողներ: Յուրաքանչյուր երկրից ընտրվել են 8 մասնակիցներ, որոնք 2008է. հոկտեմբերին եւ 2009թ. փետրվարին զանազան երիտասարդական, սոցիալական եւ հասարակական ծրագրեր են մշակել ու անցկացրել:
Հայաստանում անցկացվող «Ճանաչում ենք մեզ» ծրագիրը սեփական երկրի պատմության, մշակույթի, ավանդույթների ուսումնասիրման միջոցով ինքնաճանաչման հնարավորություն է տալիս: Ծրագրի հիմնական նպատակը երիտասադրության շրջանում տոլերանտությունն ու համբերությունը զարգացնելն են:
«Ճանաչում ենք մեզ» ծրագրի շրջանակներում Երեւանի տարբեր թանգարաններում ուսանողների համար Հայաստանի մարզերի մասին երկօրյա դասընթացներ են անցկացվել: Դասընթացները վարել են LoFT թիմի անդամները:
«Եկե’ք միասին ապրենք» ծրագրի շրջանակներում կազմակերպվել են նախագծին մասնակցող 5 երկրների այցելություններ:

14 Март 2009 - 14:19 AMT
При содействии Министерства культуры РА армянский отдел British Council, общественная организация “Будущее принадлежит тебе” и армянская команда программы- LoFT (Leap of Faith Together) проводят программу “Давайте жить вместе”. Сегодня в Ереване состоялась презентация армянской части программы “Познаем себя”.
В программе участвуют студенты из 5 стран – Армении, Азербайджана, Грузии, Уэльса, Израиля. От каждой страны были выбраны по 8 участников, которые в октябре 2008 года и в феврале 2009 года разработали и провели различные молодежные, социальные и общественные программы.
Проводимая в Армении программа “Познаем себя” дает возможность самопознания через изучение истории, культуры, традиций своей страны. Основная цель программы – развить среди молодежи толлерантность и терпимость.
В рамках программы “Познаем себя” в разных музеях Еревана для студентов были проведены двухдневные уроки о регионах Армении. Уроки вели члены команды LoFT.