17 Հունիս 2021 - 14:36 AMT
Armenia ավիաընկերությունը սկսել է սեզոնային չարթերային թռիչքներ իրականացնել Երևանից Բաթում։ Առաջին թիռիչքը տեղի է ունեցել հունիսի 15-ին։
Երևան-Բաթում-Երևան չվերթն իրականացվելու է շաբաթական 1 անգամ մինչև հունիսի 22-ը, հունիսի 22-ից մինչև սեպտեմբերի 15-ը՝ շաբաթական 2 անգամ (2-ն էլ՝ երեքշաբթի)։
Տոմսի արժեքն է մոտ 68,000 դրամ (մոտ 132 դոլար)՝ առանց հետադարձի։
Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության Քաղավիացիայի գործակալությունն անհրաժեշտ թույլտվություն է տվել բազմակի չարթերային թռիչքների իրականացման համար։
Հունիսի 15-ից վերսկսվել է Երևան-Թբիլիսի-Երևան գնացքի երթևեկությունը։ Հունիսի 1-ից Վրաստանը բացել է ցամաքային սահմանները, որոնք փակ էին 2020-ի մարտից։

17 Июнь 2021 - 13:27 AMT
Первый рейс авиакомпания осуществила 15 июня. Рейсы Ереван – Батуми – Ереван будут выполняться один раз в неделю до 22 июня, а с 22 июня по 15 сентября два раза в неделю (оба рейса во вторник). Стоимость билета в одном направлении стоит около 68,000 драмов (около 132 доллара по текущему курсу).
Сообщается, что агентство гражданской авиации министерства экономики и устойчивого развития Грузии предоставило авиакомпании необходимое разрешение на выполнение многократных чартерных перевозок 11 июня.
15 июня было восстановлено движение поездов по маршруту Ереван-Тбилиси-Батуми, после того, как с 1 июня Грузия открыла сухопутные границы, закрытые с марта 2020 года.