15 Հուլիս 2021 - 08:09 AMT
Oգոստոսի 13-ից հայկական շուկա կվերադառնա Lufthansa ավիաընկերությունը: Այն չվերթեր կիրականացնի Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա) – Երևան – Ֆրանկֆուրտ երթուղով՝ շաբաթական 3 անգամ հաճախականությամբ:
Ֆրանկֆուրտից Երևան չվերթերը կիրականացվեն երեքշաբթի, հինգշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ Երևանից Ֆրանկֆուրտ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ, տեղեկացնում է «Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը:
Ավիատոմսերի առկայության, դրանց ձեռքբերման և այլ մանրամասներին ծանոթանալու համար հարկավոր է այցելել ավիաընկերության կայք կամ կապ հաստատել տեղական տուրիստական գործակալությունների հետ:
«Մենք՝ որպես Lufthansa խմբի ավիաուղիներ, ուրախ ենք ավելացնել մեր ներկայությունը Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և ներկայացնել մեր նոր՝ Երևան-Ֆրանկֆուրտ ուղղությունը՝ շաբաթական երեք չվերթ հաճախականությամբ:
Austrian ավիաուղիների՝ դեպի Երևան իրականացվող չվերթերի 20 տարվա արդյունավետ գործունեությունից հետո, սկսած օգոստոսի 13-ից մեր խոշոր ավիափոխադրողներից մեկը՝ Lufthansa-ն, մուտք է գործելու շուկա և Հայաստանից մեկնող մեր ճանապարհորդներին աշխարհին միանալու ավելի շատ հնարավորություններ է առաջարկելու:
Այս նոր միացումներով Lufthansa խումբը շուտով կառաջարկի շաբաթական մինչև 16 չվերթ հաճախականությամբ չվերթեր Երևանից Վիեննա, Բրյուսել, Քյոլն և Ֆրանկֆուրտ»,- նշել է Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:
Lufthansa-ն Lufthansa խմբի մի մասն է, որն արդեն իսկ մեծ ներկայություն ունի Հայաստանում: Austrian ավիաուղիները վերջին 20 տարվա ընթացքում չվերթեր է իրականացնում Վիեննայից Երևան: Brussels ավիաուղիներն այժմ առաջարկում է շաբաթական 5 չվերթ Բրյուսելից Երևան և Eurowings-ը շուտով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 5-ից, ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Քյոլնից:

Авиакомпания Lufthansa 13 августа выходит на рынок Армении. Об этом сообщает ЗАО «Международные аэропорты Армении».
Отмечается, что авиакомпания будет выполнять рейсы Франкфурт-Ереван и Ереван-Франкфурт частотой 3 рейса в неделю.
Рейсы из Франкфурта в Ереван будут выполняться по вторникам, четвергам и воскресеньям, а из Еревана во Франкфурт – по понедельникам, средам и пятницам.
«После 20 лет эффективной эксплуатации рейсов Austrian Airlines в Ереван, начиная с 13 августа, еще один из наших основных перевозчиков, Lufthansa, выйдет на рынок, предлагая пассажирам из Армении больше возможностей приобщиться к миру. С этими новыми подключениями группа Lufthansa вскоре предложит рейсы из Еревана в Вену, Брюссель, Кельн и Франкфурт с частотой до 16 рейсов в неделю», – отметил генеральный менеджер по продажам в Украине, Беларуси, Туркменистане и на Южном Кавказе Рене Коинчак.
Lufthansa является частью Lufthansa Group, которая в Армении уже имеет большое присутствие. Austrian Airlines выполняет рейсы из Вены в Ереван на протяжении последних 20 лет. Brussels Airlines предлагает 5 рейсов в неделю из Брюсселя в Ереван. Eur Eurowings с 5 августа откроет прямые рейсы из Кельна.