15 Հուլիս 2021 - 08:09 AMT
Oգոստոսի 13-ից հայկական շուկա կվերադառնա Lufthansa ավիաընկերությունը: Այն չվերթեր կիրականացնի Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա) – Երևան – Ֆրանկֆուրտ երթուղով՝ շաբաթական 3 անգամ հաճախականությամբ:
Ֆրանկֆուրտից Երևան չվերթերը կիրականացվեն երեքշաբթի, հինգշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ Երևանից Ֆրանկֆուրտ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ, տեղեկացնում է «Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը:
Ավիատոմսերի առկայության, դրանց ձեռքբերման և այլ մանրամասներին ծանոթանալու համար հարկավոր է այցելել ավիաընկերության կայք կամ կապ հաստատել տեղական տուրիստական գործակալությունների հետ:
«Մենք՝ որպես Lufthansa խմբի ավիաուղիներ, ուրախ ենք ավելացնել մեր ներկայությունը Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և ներկայացնել մեր նոր՝ Երևան-Ֆրանկֆուրտ ուղղությունը՝ շաբաթական երեք չվերթ հաճախականությամբ:
Austrian ավիաուղիների՝ դեպի Երևան իրականացվող չվերթերի 20 տարվա արդյունավետ գործունեությունից հետո, սկսած օգոստոսի 13-ից մեր խոշոր ավիափոխադրողներից մեկը՝ Lufthansa-ն, մուտք է գործելու շուկա և Հայաստանից մեկնող մեր ճանապարհորդներին աշխարհին միանալու ավելի շատ հնարավորություններ է առաջարկելու:
Այս նոր միացումներով Lufthansa խումբը շուտով կառաջարկի շաբաթական մինչև 16 չվերթ հաճախականությամբ չվերթեր Երևանից Վիեննա, Բրյուսել, Քյոլն և Ֆրանկֆուրտ»,- նշել է Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:
Lufthansa-ն Lufthansa խմբի մի մասն է, որն արդեն իսկ մեծ ներկայություն ունի Հայաստանում: Austrian ավիաուղիները վերջին 20 տարվա ընթացքում չվերթեր է իրականացնում Վիեննայից Երևան: Brussels ավիաուղիներն այժմ առաջարկում է շաբաթական 5 չվերթ Բրյուսելից Երևան և Eurowings-ը շուտով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 5-ից, ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Քյոլնից:

Armenia International Airports CJSC announced on Thursday, July 15 that the negotiations are completed and Lufthansa will be entering the Armenian market on August 13.
The airline will operate flights between Frankfurt (Germany) and Yerevan three times a week. Flights from Frankfurt to Yerevan will operate on Tuesdays, Thursdays and Sundays, and from Yerevan to Frankfurt on Mondays, Wednesdays and Fridays.
Lufthansa is a part of the Lufthansa Group, which already has a strong presence in Armenia. Austrian Airlines has been operating flights from Vienna to Yerevan for the past 20 years, Brussels Airlines now offers 5 weekly flights from Brussels to Yerevan and Eurowings will soon operate direct flights from Cologne beginning from August 5.
“We, as Lufthansa Group airlines, are pleased to increase our presence at Zvartnots International Airport in Yerevan and introduce our brand new route Yerevan-Frankfurt with 3 weekly flights. After 20 years of successful operations of Austrian Airlines flights to Yerevan, starting on August 13, our largest carrier, Lufthansa will enter the market, and offer our travelers from Armenia even more opportunities to connect to the world. With the new connections, the Lufthansa Group will soon offer up to 16 weekly flights from Yerevan to Vienna, Brussels, Cologne and Frankfurt,” said René Koinzack, General Manager Sales Ukraine, Belarus, Turkmenistan and South Caucasus.