Սյունիքի մարզի Տեղ վարչական շրջանի բնակավայրի հատվածներում՝ Արավուս և Խնածախ բնակավայրերին մոտ հատվածներում գիշերն անհանգիստ է եղել։ Այստեղ ևս ՝ ինչպես Արարատի մարզի Երասխի և Գեղարքունիքի Կութ համայնքներում կրակոցներ են հնչել։
«Մի քիչ անհանգիստ է եղել մեզ մոտ։ Մեր որոշ բնակավայրերի հատվածներում էլ որոշակի կրակոցներ են եղել՝ ոչ դիպուկ, ոչ նշանառու կրակահերթեր են հնչել՝ դեպի օդ, անկանոն։ Մեր տղաների համապատասխան գործողությունների արդյունքում լռեցվել են կրակոցները»,- ասել է Տեղ համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցը, գրում է «Փաստինֆոն»։
Նա վստահեցնում է, որ այս պահին իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չկան, միջադեպ չի գրանցվել։ Կրակոցներն էլ լսվել են մոտ 2․5 ժամ։
«Մի քանի կրակոց է եղել՝ պարբերաբար։ 2.30-ի մինչև ժամը 5-ի սահմաններում։ Նախկինում նման դեպքեր չեն եղել։ Երևի խրախճանքների մեջ էին, խմել, գոռգոռում, երաժշտություն էին լսում ու կրակում՝ չգիտեմ»,- ասել է համայնքի ղեկավարը։
Հուլիսի 19-ին միջադեպ էր գրանցվել Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի սահմանային հատվածում: Համայնքի բնակիչ կոմբայնավարը, ապակողմնորոշվելով տեղանքում, հայտնվել է ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում: Հայ դիրքապահների, ռուս սահմանապահների և համայնքի ղեկավարության ջանքերով կոմբայնավարը, ինչպես նաև կոմբայնը, վերադարձվել են հայկական կողմին:

20 Июль 2021 - 10:10 AMT
Ночь на 20 июля на участках близ населенных пунктов Аравус и Хнацах Сюникской области прошла относительно спокойно, однако и здесь раздались выстрелы. Об том сообщил глава общины Тех Сюникской области Армении Нерсес Шадунц.
«У нас было немного неспокойно. На некоторых участках наших населенных пунктов раздавались выстрелы, велась не прицельная, беспорядочная стрельба в воздух. В результате предпринятых нашими ребятами соответствующих действий стрельба прекратилась», – рассказал он, пишет «ФактИнфо».
Шадунц заверил, что в настоящее время обстановка спокойная, выстрелов нет, инцидентов не зарегистрировано. Стрельба была слышна примерно 2.5 часа.
«Периодически раздавались несколько выстрелов, в промежутке с 02:30 до 05:00. Ранее таких инцидентов не было. Видимо, они пировали, выпили, кричали, слушали музыку и стреляли. Не знаю», – сказал глава общины.
Вечером 19 июля азербайджанские вооруженные силы, с 18:40, в течение нескольких часов, из стрелкового оружия различного калибра обстреливали армянские позиции, расположенные на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы.