Գեղարքունիքում հուլիսի 28-ի մարտական գործողությունների ընթացքում անհետ կորած զինծառայողին գտել են վիրավոր, վիճակը ծայրահեղ ծանր է։ Այս մասին հայտնել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը՝ հավելելով, որ Վարդենիսում բուժօգնությունից հետո այժմ նրան տեղափոխում են Երևան։
Մարզպետի խոսքով՝ վիրավոր զինծառայողը եղել է դիրքի շրջակայքում, այդ պատճառով էլ սկզբում կարծել են, թե նա անհետ կորել է, գրում է «Հետքը»։
Հուլիսի 28-ին ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից նախաձեռնած հարձակումից հետո ծավալված մարտական գործողությունների արդյունքում հայկական կողմն ունի 3 զոհ և 4 վիրավոր։

28 Июль 2021 - 10:42 AMT
Пропавший без вести на армяно-азербайджанской границе военнослужащий ВС Армении найден, он тяжело ранен. Об этом сообщил губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян.
«Военнослужащий найден, он получил тяжелое ранение, врачи борются за его жизнь», – сказал губернатор, пишет Aysor.am.
28 июля около 3:40 утра подразделения Вооруженных сил Азербайджана атаковали армянские позиции, расположенные на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы. В ходе локальных боев погибли трое армянских военнослужащих, четверо ранены. Азербайджанская сторона сообщила о двух раненых.