Սուրեն Պապիկյանը նշանակվել է փոխվարչապետ, Արշակ Կարապետյանը՝ պաշտպանության նախարար։ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոր հրամանագրեր է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 150-րդ հոդվածի. Սուրեն Պապիկյանին նշանակել փոխվարչապետ»,-ասվում է հրամանագրում։
Պապիկյանը զբաղեցնում էր ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնը։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 150-րդ հոդվածի. Արշակ Կարապետյանին նշանակել պաշտպանության նախարար»,-ասվում է նախագահի հրամանագրում։
Ավելի վաղ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արշակ Կարապետյանն ազատվել է պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից:

2 Август 2021 - 12:19 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян предложил президенту Армении министром обороны назначить Аршака Карапетяна, а вице-премьером – Сурена Папикяна.
Президент Армен Саркисян принял предложения Пашиняна и подписал решения о назначении указанных кандидатов на данные должности.
Ранее сообщалось, что решением премьер-министра Армении Аршак Карапетян освобожден с должности первого заместителя министра обороны.
Кроме того, министром окружающей среды назначен Романос Петросян, министром труда и социальных вопросов – Нарек Мкртчян.