7 Օգոստոս 2021 - 08:47 AMT
Օգոստոսի 6-ից Eurowings low-cost ավիափոխադրողն ուղիղ չվերթեր կիրականացնի դեպի Հայաստան՝ իր ուղևորների համար առաջին անգամ հնարավորություն ստեղծելով Քյոլնից/Բոնից մեկնել Երևան:
Թռիչքի բոլոր ժամերը ներկայացված են տեղական ժամանակով:
«Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲ ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն նշել է. «Ուրախ ենք, որ Eurowings-ը մուտք է գործում հայկական շուկա: Շնորհավորում ենք ավիաընկերությանը և մաղթում հաջող գործունեություն ու անվտանգ թռիչքներ: Այսուհետ դեպի Եվրոպա ուղիղ մեկնելու հնարավորություններն ավելի կմեծանան»:
«Մեզ համար Eurowings-ում մեծ հաճույք է առաջին անգամ սպասարկել հայաստանյան շուկան և առաջարկել կանոնավոր թռիչքներ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Քյոլն: Austrian Airlines-ի, Brussels Airlines-ի, հաջորդ ուրբաթ օրվանից Lufthansa-ի և արդեն Eurowings-ի հետ միասին, որն առաջատար եվրոպական low-cost ավիափոխադրողներից է, մենք ուրախ ենք մեծացնել մեր` Lufthansa խմբի ներկայությունը Երևանում և, հետևաբար, ավելի շատ հնարավորություններ առաջարկել Հայաստանից ճանապարհորդների համար»,- նշել է Lufthansa խմբի Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:
Չվերթեր կարելի է ամրագրել eurowings.com կայքի, հավելվածի կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով:

С 6 августа авиакомпания Eurowings предлагает прямые рейсы в Армению, впервые предоставив своим пассажирам возможность путешествовать из Кельна / Бонна в Ереван.
«Мы рады, что Eurowings выходит на армянский рынок. Поздравляем авиакомпанию, желаем успешной работы и безопасных полетов. Отныне возможности путешествовать напрямую в Европу увеличатся», – отметил директор ЗАО «Армения» Международные аэропорты» Марсело Венде.
«Для нас в Eurowings большое удовольствие впервые обслуживать армянский рынок и предлагать регулярные рейсы из ереванского международного аэропорта «Звартноц» в Кельн. С Austrian Airlines, Brussels Airlines, со следующей пятницы – с Lufthansa и уже с Eurowings – одним из ведущих европейских лоукостеров – мы рады расширить присутствие Lufthansa Group в Ереване и, следовательно, предоставить больше возможностей путешественникам из Армении», – сказал генеральный менеджер Lufthansa Group по продажам в Украине, Белоруссии, Туркменистане и на Южном Кавказе Рене Коинчак.
Билеты можно забронировать через веб-сайт Eurowings, приложение или туристические агентства по цене от 129.99 евро в одном направлении.
Eurowings – лидер в этом сегменте рынка и расширяет свои позиции в связи с растущим спросом. Всего маршрутная сеть Eurowings в Европе включает более 100 направлений.