10 Օգոստոս 2021 - 08:07 AMT
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հրավերով, աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Մոսկվայում նախատեսված է Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ռուսաստանցի գործընկերոջ հետ, ինչպես նաև աշխատանքային մի շարք այլ հանդիպումներ:
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ հանդիպմանն անդրադառնալով իրավիճակին հայ-ադրբեջանական սահմանին, ասել է, որ հայկական կողմի համբերությունն անսպառ չէ։ Նա շեշտել է նաև, որ Զասի այցին ՀՀ-ում սպասում էինք դեռ մայիս ամսին:

10 Август 2021 - 09:26 AMT
10 августа министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян по приглашению министра обороны России, генерала армии Сергея Шойгу с рабочим визитом выехал в РФ. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В Москве запланирована встреча главы Минобороны Армении с российским коллегой, также и ряд других рабочих встреч.
9 августа Аршак Карапетян принял прибывшего с рабочим визитом в Армению генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Станислава Зася. Карапетян выразил сожаление по поводу того, что в ОДКБ механизмы принятия решений и реагирования на кризисные ситуации не соответствуют современным требованиям развития оперативной обстановки.