19 Մարտ 2009 - 16:13 AMT
«Ամերիկացիները հանուն Արցախի» կազմակերպությունը ուսումնական դասընթացներ է անցկացրել ԼՂՀ ԱԳՆ աշխատակիցների համար
«Ամերիկացիները հանուն Արցախի» կազմակերպությունը (AFA) փետրվարի 26 – մարտի 7 ԼՂՀ ԱԳՆ-ում ուսումնական դասընթացներ է անցկացրել երկրի արտաքին քաղաքական գերատեսչության վարչության արդյունավետության բարձրացման համար: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է AFA կազմակերպության գործադիր տնօրեն Սառա Լյուդվիգը:
Նախագծին մասնակցել են Լեռնային Ղարաբաղի ԱԳՆ, նախագահի ապարատի, ԼՂՀ ԱԺ 22 ներկայացուցիչներ: Շոշափվել են հաղորդակցության ոլորտին եւ հակամարտությունների լուծմանն առնչվող հարցեր եւ խնդիրներ: Դասընթացների ընթացքում մասնակիցները ծանոթացել են բանակցությունների, միջնորդության եւ հաշտության իրականացման հիմունքների հետ: AFA-ն ծրագրում է ընդլայնել ուսումնական կուրսերի շարքը ԼՂՀ կառավարության եւ պետական գերատեսչությունների աշխատակիցների համար:

19 Март 2009 - 16:13 AMT
Организация «Американцы за Арцах» (AFA) с 26 февраля по 7 марта провела в МИД НКР тренинги, нацеленные на повышение эффективности управления внешнеполитического ведомства страны. Об этом PanARMENIAN.Net сообщила исполнительный директор организации AFA Сара Людвиг.
В проекте участвовало 22 представителя МИД, аппарата президента Нагорного Карабаха, НС НКР. Были затронуты вопросы и проблемы в области коммуникаций и разрешения конфликтов. В ходе тренинга участники ознакомились с концепциями проведения переговоров, посредничества и примирения. AFA планирует расширить серию учебных курсов для сотрудников правительства и государственных ведомств НКР.