Հայաստանի ժողովրդական արվեստի պետական թանգարանում մարտի 31-ին` ժ.15:00-ին, տեղի կունենա «Հայկական դուդուկի երաժշտությունը» կայքի շնորհանդեսը: Կայքի բացման առիթը կայանում է նրանում, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Մարդկության ոչ նյութական մշակութային ժառանգության գլուխգործոցների հռչակում» ծրագրով գլուխգործոց է հռչակվել հայկական դուդուկի երաժշտությունը
Կայքը ստեղծվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի եւ «Ի նպաստ մարդկության ոչ նյութական մշակութային արժեքների պահպանման եւ տարածման ճապոնական հիմնադրամի» ֆինանսավորմամբ:Կայքի շնորհանդեսի առթիվ Հայաստան կժամանեն ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի մոսկովյան, փարիզյան գրասենյակների ներկայացուցիչները:
Շնորհանդեսը կուղեկցվի համերգային գողտրիկ ծրագրով` մասնակցությամբ Գեւորգ Դաբաղյանի, Գուրգեն Դաբաղյանի, Աննա Մայիլյանի, Կարինե Հովհաննիսյանի:

31 марта в Государственном музее народного искусства Армении пройдет презентация сайта «Мелодия армянского дудука». Открытие сайта приурочено внесению армянского дудука со стороны UNESCO в «Программу шедевров устного и неосязаемого наследия человечества».
Сайт «Мелодия армянского дудка» создана благодаря UNESCO и японского фонда «В помощь сохранения культурных не материальных ценностей человечества». В связи с этим, на презентации сайта будут присутствовать представители московского и парижского бюро UNESCO.
В рамках презентации в Государственном музее народного искусства Армении выступят Геворк и Гурген Дабагяны, Анна Маилян и Карине Оганнисян.