28 Օգոստոս 2021 - 09:06 AMT
Գորիս-Շուռնուխ-Կապան ճանապարհի Որոտան և Նոր Առաջաձոր հատվածներում հսկողությունն իրականացնելու են ռուս սահմանապահները: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը:
«Օգոստոսի 27-ի ժամը 20:00-ի դրությամբ, վերականգվել է Մ2 միջպետական ճանապարհի Գորիս-Շուռնուխ-Կապան հատվածի երթևեկությունը:
Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն չի եղել:
Որոտան և Նոր Առաջաձոր հատվածներում տեղադրվել են բետոնե թափարգելներ՝ այդ հատվածներում երթևեկությունը դանդաղեցնելու նպատակով: Ճանապարհի այդ հատվածների հսկողությունն իրականացնելու են ռուս սահմանապահները»,-ասվում է գրառման մեջ:
Օգոստոսի 25-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմը փակել է Կապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի Կարմրաքար-Շուռնուխ հատվածը: Նշված հատվածում գտնվող տրանսպորտային միջոցները տարհանվել են։ ԱԱԾ-ն հայտարարել է, որ աշխատանքներ են իրականացվում ճանապարհը բացելու, մարդկանց և տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի բնականոն աշխատանքը վերականգնելու ուղղությամբ:Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ ադրբեջանցի զինծառայողները փակել են նաև Սյունիքի մարզի Գորիսից Որոտան տանող ճանապարհը:

Контроль на участках армянской дороги Горис-Шурнух-Капан у Воротана и Нор Араджадзора будут осуществлять российские пограничники. Об этом сообщил мэр армянского Капана Геворг Парсян.
Он также проинформировал, что на указанных участках трассы установлены бетонные блоки для замедления движения машин. По информации мэра, изменений в организации движения не было. Парсян сообщил, что 27 августа по положению на 20:00 восстановлено движение на участке Горис-Шурнух-Капан межгосударственной дороги М2.
26 августа ВС Азербайджана перекрыли дорогу, ведущую из Гориса в Воротан в Сюникской области Армении. Вечером 27 августа СНБ Армении сообщило, что межгосударственная дорога Горис-Капан открыта для всех видов транспортных средств и свободного перемещения граждан.