Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Փաշինյանն ու Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Ավելի վաղ Փաշինյանի Մոսկվա այցի մասին հայտարարել էր նաև ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ իր ղեկավարի հետ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին։

11 Октябрь 2021 - 12:09 AMT
12 октября премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом посетит Россию. Об этом сообщили в правительстве РА.
Отмечается, что в Москве Пашинян встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
Стороны обсудят вопросы, связанные с реализацией трехсторонних заявлений от 10 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, с дальнейшими шагами по укреплению стабильности в регионе, восстановлению экономических связей и существующие развития.
Пашинян и Путин обсудят вопросы, касающиеся повестки армяно-российских союзнических отношений, а также дальнейшего сотрудничества в интеграционных объединениях.
Как сообщил пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, встреча лидеров двух стран уже готовится.