LOGOS EXPO Center ցուցահանդեսային ընկերությունն ՀՀ Առողջապահության նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ 2009 թ. ապրիլի 10-13 Երեւանում կազկապերպում է ութերորդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես «Առողջապահություն եւ դեղագործություն EXPO 2009» խորագրով:
«Առողջապահություն եւ դեղագործություն EXPO 2009» ցուցահանդեսն ուղղված է բժշկական կենտրոնների ղեկավարների, գիտաշխատողների, ներդրողների, ձեռնարկատերերի, ինչպես նա- բժշկական ապրանքների եւ ծառայությունների շուկայում աշխատող մասնագետների այցելությանը:
Ինչպես ասվում է LOGOS EXPO Center-ի հաղորդագրության մեջ, «Առողջապահություն եւ դեղագործություն EXPO 2009» ցուցահանդեսը դա բացառիկ հնարավորություն է լսել բժշկության տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետների կարծիքն եւ խորհուրդները, գտնել տեղական առողջապահության տարբեր ոլորտներում այսօրվա պրակտիկայով թելադրված խնդիրները լուծելու ուղիներ: Նշվածը կնպաստի նոր գործընկերներ ձեռքբերելուն եւ ցուցահանդեսի մասնակիցների միջեւ կոնտակտների ակտիվ զարգացմանն եւ ընդլայմանը:
Վերջին տարիների ընթացքում նկատելի է ցուցահանդեսային տարածքի 250% աճ: Ցուցահանդեսին ներկայացված էին 25%-ից ավել արտասահմանյան ընկերութուններ: Դրանց թվում մեր մշտական մասնակիցները` «Յունիֆարմ» ԱՄՆ, Բելոռուսիայից բժշկական դեղամիջոցների Բորիսովսկի գործարանը, «Պոլիսան» Ռուսաստան, «Մոնիտոր» Ռուսաստան, «Գիգիենա Մեդ» Ռուսաստան, «Տոշիբա» Ճապոնիա, «Էկոլաբ» Ռասաստան, «Ինտեռֆարմ տեխնոլոջիզ» Ռուսաստան, «Բատֆարմա» Վրաստան եւ այլն, ինչպես նաեւ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն եւ USAID Հայաստան: Այս կերպ, ցւցահանդեսի մասնակիցներն եւ այցելուները հնարավորություն են ստանում ծանոթանալ արտասահմանյան ընկերությունների պրոֆեսսիոնալ ձերքբերումներին, ինչը նշանակում է ետ չմնալ բժշկության եւ զարգացման միջազգային տեմպերից:

24 Март 2009 - 11:34 AMT
LOGOS EXPO Center, при официальной поддержке Министерства здравоохранения Армении, 10 – 13 апреля проводит восьмую международную специализированную выставку “Здравоохранение и фармация EXPO 2009”.
Как отмечается в сообщении LOGOS EXPO Center, выставка “Здравоохранение и фармация EXPO 2009” ориентирована на посещение руководителей медицинских учреждений, научных сотрудников, практикующих врачей, а также инвесторов, предпринимателей, специалистов, работающих на рынке медицинских товаров и услуг. Выставка “Здравоохранение и фармация EXPO 2009” – это уникальная возможность услышать мнения и рекомендации ведущих специалистов в различных областях медицины, наметить пути решения задач, наиболее остро поставленных сегодняшней практикой во всех областях отечественного здравоохранения. Это будет способствовать поиску новых деловых партнеров, активному развитию и расширению контактов между всеми участниками выставки.
За последние годы отмечен 250% рост выставочной площади. На выставке представлены свыше 25% иностранных компаний. Среди них наши постоянные участники: белорусская компания Борисовский завод медицинских препаратов, российские компании “Полисан” , “Монитор ”, “Гигиена мед ”, ‘Эколаб’’,’’Интерфармтехнолоджи’’ компания “Батфарма”-Грузия, ‘Toshiba’’- Япония, ВОЗ, USAID, и другие. Таким образом, участники и посетители выставки получают возможность ознакомиться с профессиональными достижениями иностранных компаний, а значит, не отставать от мировых темпов развития медицины и фармацевтики.