Ապրիլի 3-ին «Լիզա» հիմնադրամը «Գյուղական ընտանիքում բռնության հիմնահարցերը» ծրագրի շրջանակներում, որն իրագործվում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ, կանցկացնի քննարկում եւ «Լռության տարածք» փաստագրական ֆիլմի շնորհանդեսը:
«Ֆիլմի համար մենք ամենահամապատասխան անվանումը համարեցինք «Լռության տարածքը»: Շատ դժվար էր գտնել այնպիսի մարդկանց, որոնք կխոստովանեին, որ իրենց ընտանիքներում տեղ են գտել խնդիրներ եւ բռնության դեպքեր: Մեծամասնությունը գերադասում է լռել եւ կոծկել այդ խնդիրը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել ֆիլմի ռեժիսոր Մարիամ Օհանյանը:
Քննարկմանը կմասնակցեն «Կանանց իրավունքների պաշտպանության կենտրոնի» նախագահ Սուսաննա Վարդանյանը, զանազան հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, սոցիոլոգներ, իրավաբաններ:

24 Март 2009 - 16:15 AMT
3-го апреля фонд “Лиза” в рамках программы “Основные вопросы насилия в семье в селах”, которая реализуется при содействии посольства США в Армении, прoведет обсуждение и презентацию документального фильма “Территория тишины”.
“Самым подходящим названием фильма мы посчитали название “Территория тишины”. Очень трудно было найти людей, которые признались бы, что в их семьях есть проблемы и случаи насилиея. Большинство предпочитает молчать и скрывать проблему”, – корреспонденту PanARMENIAN.Net сказала режиссер фильма Мариам Оганян.
В обсуждении примут участие председатель “Центра защиты прав женщин” Сусанна Варданян, представители различных общественных организаций, социологи, юристы.