26 Հոկտեմբեր 2021 - 07:09 AMT
Տարածաշրջանային այցի ընթացքում ԿԽՄԿ փոխնախագահ Ժիլ Կարբոնյեն Հայաստանում հանդիպել է նաև անհետ կորածների ընտանիքների և սահմանամերձ համայնքներում ապրող բնակչության հետ, տեղեկացնում է Shantnews.am-ը Կարմիր խաչի գրասենյակի վրա հղումով։
Խնդիրներն ու մտահոգությունները քննարկելու հետ միասին Կարբոնյեն ընդգծել է ԿԽՄԿ-ի շարունակական աշխատանքը՝ ուղղված այդ խնդիրների կարգավորմանը։
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) փոխնախագահ Ժիլ Կարբոնյեի հետ քննարկել էր արցախյան առաջին և երկրորդ պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց վերաբերող հարցեր:

Во время своего регионального визита вице-президент Международного комитета Красного креста (МККК) Жиль Карбонье встретился с семьями пропавших без вести и людьми, проживающими в приграничных районах Армении. Об этом сообщает пресс-служба МККК.
Обсуждая проблемы и опасения, Карбонье подчеркнул, что МККК продолжает работу по решению этих проблем.
Ранее министр обороны Армении Аршак Карапетян обсудил с вице-президентом Международного комитета Красного Креста (МККК) Жилем Карбонье вопросы, связанные с пропавшими без вести в результате первой и второй войн в Нагорном Карабахе.