Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 7-ին Պետրոս Ղազարյանին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով նոյեմբերի 9-ին կայանալիք եռակողմ հանդիպման մասին լուրերին, հայտարարել է, այս պահին նոյեմբերի 9-ին հանդիպում անցկացնելու որևէ պայմանավորվածություն չկա։
«Այնտեղ, որտեղ մենք կարող ենք արձանագրել արդյունք, մենք ոչ մի հանդիպումից չենք հրաժարվի, բայց ինքնանպատակ հանդիպումներ անելու կողմնակից չենք նաև։ Կոնկրետ նոյեմբերի 9-ի հետ կապված կարող եմ ասել, որ այս պահին այդպիսի պայմանավորվածություն չկա»,-ասել է նա։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև մոտ օրերս ակնկալվող տեսակոնֆերանսի ձևաչափով հանդիպման մասին։ Ըստ Պեսկովի, տեսահանդիպումը նախատեսված է առաջիկա օրերին, գրել էր Interfax-ը։

8 Ноябрь 2021 - 09:01 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что на данные момент нет никаких договоренностей о трехсторонней встрече лидеров Армении, РФ и Азербайджана 9 ноября. Об этом он сказал 7 ноября в интервью Общественному ТВ Армении, отвечая на просьбу журналиста подтвердить «циркулирующие в СМИ сведения».
«Могу сказать, что на данный момент на 9 ноября никаких встреч не запланировано. Мы не избегаем встреч. Но нам важен их контекст, их символика, их потенциальный результат. Но мы не сторонники встреч, ради встреч», – отметил Пашинян.
Ранее в СМИ появилась информация о запланированной на 9 ноября встрече лидеров Армении, России и Азербайджана – Никола Пашиняна, Владимира Путина и Ильхама Алиева, – которая может пройти в формате видеоконференции. По словам представителя президента РФ Дмитрия Пескова, видеоконференция запланирована на ближайшие дни.