Պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։ Այդ պաշտոնում նրան կփոխարինի փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Արշակ Կարապետյանին ազատել պաշտպանության նախարարի պաշտոնից»,-ասվում է հրամանագրում։
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Սուրեն Պապիկյանն ազատվել է փոխվարչապետի պաշտոնից։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի.Սուրեն Պապիկյանին նշանակել պաշտպանության նախարար»,-ասվում է նախագահի մեկ այլ հրամանագրում:
Կարապետյանը պաշտպանության նախարար էր նշանակվել 2021-ի օգոստոսի 2-ին՝ փոխարինելով Վաղարշակ Հարությունյանին:

Вице-премьер Армении Сурен Папикян станет министром обороны Армении. Соответствующий указ 15 ноября подписал президент РА Армен Саркисян.
Саркисян по предложению премьер-министра подписал указ об освобождении Аршака Карапетяна с должности министра обороны республики.
Другим указом, также подписанным по предложению главы правительства, президент назначил министром обороны Сурена Папикяна, которого ранее в тот же день освободил от должности вице-премьера.
Сурен Папикян в 2018 году занял пост министра территориального управления и развития. 2 августа 2021 году указом президента был назначен на должность вице-премьера Армении.