25 Մարտ 2009 - 17:54 AMT
Ապրիլի 24-ին ջազմեն Սերգեյ Մանուկյանը Արկադի Օվրուցկու ջազ-նվագախմբի հետ համերգով հանդես կգա Կիեւում: Հայտնի ջազմենը, որը տարբերվում է իր յուրահատուկ ձայնային կատարմամբ եւ ստեղնային ու հարվածային երաժշտական գործիքների վրա հիանալի նվագով, առաջիկա համերգին Արկադի Օվրուցկու բիգ-բենդի հետ միասին կկատարի Դյուկ Էլլինգտոնի, Բոբ Մինտցերի եւ Բադդի Ռիչի ստեղծագործությունների գործիքավորումները:
1975թ. ավարտելով Գրոզնու երաժշտական ուսումնասարանի հարվածային գործիքների դասընթացները` Սերգեյ Մանուկյանը մի քանի տարի աշխատել է Չեչենո-Ինգուշետիայի եւ Նիժնի Նովգորոդի (Գորկի) էստրադային նվագախմբերում: Երաժիշտը հայտնի դարձավ 1980-ականների սկզբին` խոշոր խորհրդային փառատոններին մասնակցելուց հետո: 90-ականներին երաժիշտը համագործակցել է Ֆրենկ Զապայի եւ BLOOD, SWEET AND TEARS խմբի հետ, հաղորդում է Analitika.at.ua:

25 Март 2009 - 17:54 AMT
24 апреля джазмен Сергей Манукян и джаз-бенд Аркадия Овруцкого выступят в Киеве. Знаменитый джазмен, отличающийся своим своеобразным вокальным исполнением и отличной игрой на клавишных и ударных инструментах, на предстоящем концерте вместе с биг-бэндом Аркадия Овруцкого исполнят аранжировки произведений Дюка Эллингтона, Боба Минтцера и Бадди Рича.
После окончания класса ударных инструментов в Грозненском музыкальном училище в 1975 году, Сергей Манукян несколько лет проработал в эстрадных оркестрах Чечено-Ингушетии и Нижнего Новгорода (Горький). Известность к музыканту пришла в начале 1980-х гг. после участия на крупных советских фестивалях. В 90-х годах музыкант сотрудничал с Фрэнком Запой и группой BLOOD, SWEET AND TEARS, сообщает Analitika.at.ua.