Հայաստանի արևելյան սահմանագոտում նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 14:00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն գրանցվել։ Օպերատիվ իրավիճակը վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից, տեղեկացնում է Հայկական միասնական տեղեկատվական հարթակը։
«Վերջին ժամերին սահմանային բախումների վերաբերյալ համացանցում և լրատվամիջոցներում ակտիվ տարածվող տեսանյութերի առնչությամբ հայտնում ենք, որ դրանք մշտապես ուսումնասիրվում են համապատասխան կառույցների կողմից։ Մինչև այժմ շրջանառված տեսանյութերում տեղ գտած իրադարձությունները տեղի են ունեցել ավելի վաղ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

18 Ноябрь 2021 - 12:32 AMT
По положению на 14:00 18 ноября в восточной приграничной зоне Республики Армения, где 16 ноября армянские позиции подверглись широкомасштабному нападению подразделений ВС Азербайджана, существенных инцидентов не зарегистрировано. Об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
Отмечается, что оперативная обстановка контролируется ВС РА.
«В связи с активно распространяемыми в Сети и СМИ в последние часы видеоматериалами о пограничных столкновениях сообщаем, что они постоянно изучаются соответствующими структурами. События, запечатленные во всех тиражируемых до сего момента материалах, имели место гораздо раньше», – говорится в сообщении.