Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո պատրիարք, Նորին սրբություն Կիրիլին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
«Ի սրտե մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նոր, մեծ հաջողություններ Ձեր անխոնջ աշխատանքում՝ ի շահ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդի, ռուս ուղղափառ եկեղեցու բարգավաճման և հանուն կայուն խաղաղության, միջազգային անվտանգության և կայունության։
Հայ ժողովուրդը բարձր է գնահատում մեր տարածաշրջանում խաղաղության ու փոխըմբռնման հասնելու և Հայ առաքելական եկեղեցու հետ ավանդական կապերի ամրապնդմանն ուղղված Ձեր ջանքերը»,-ասվում է ուղերձում։

Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание Патриарху Московскому и всея Руси Кириллу по случаю дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Искренне желаю вам крепкого здоровья, новых, больших успехов в вашем неустанном труде на благо братского народа России, процветания Русской Православной Церкви и во имя прочного мира, международной безопасности и стабильности.
Армянский народ высоко ценит ваши усилия по достижению мира и взаимопонимания в нашем регионе и укреплению традиционных связей с Армянской Апостольской Церковью», – говорится в поздравительном послании президента РА.