Պաշտպան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննության է կանչվում Հակակոռուպցիոն կոմիտե որպես մեղադրյալ։
«Երբ ապիկար իշխանությունն ընտրում է մինչև վերջ խայտառակվելու ճանապարհը․․․ Քիչ առաջ ծանուցում եմ ստացել հակակոռուպցիոն կոմիտեի վարչության պետ Հր․Մուշեղյանից այն մասին, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննության է կանչվում որպես մեղադրյալ։
Եվ զավեշտն այն է, որ երեք ու կես տարի Սիլվայի ցուցմունքը վերցնել-դնելով այսօր «որոշել են», որ նա նաև Սերժ Սարգսյանին է կաշառք տվել և դա այն դեպքում, երբ նույն գործով դեռևս երկու տարի առաջ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննվել է որպես վկա և մինչ օրս որևէ նոր հանգամանք իրավական առումով չի փոխվել և չի ավելացել…
Լավ, Սիլվայից բացի ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք։
Հ․Գ․ Այս իրավական խայտառակության մնացած մանրամասները կներկայացնեմ հաջորդիվ, համոզված եմ, որ ձեր գործերը քննող քննիչները ձեզնից գրագետ են լինելու»,- ասվում է գրառման մեջ։
Դեռևս 2018թ․ գործարար Սիլվա Համբարձումյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել էր, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին և երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին կաշառք է տվել. նա հավելել է, որ դա եղել է Քոչարյանի նախագահության տարիներին։

22 Ноябрь 2021 - 10:23 AMT
Третий президент Армении Серж Саргсян вызван на допрос в качестве обвиняемого в Управление антикоррупционног комитета. Об этом сообщил его адвокат Амрам Макинян.
«Когда бездарная власть выбирает путь позора до конца… Только что получил повестку от начальника Управления антикоррупционного комитета Гр. Мушегяна о том, что третий президент РА Серж Саргсян вызван на допрос в качестве обвиняемого.
А абсурд в том, что на протяжении трех с половиной лет поднимают-откладывают показания Сильвы и сегодня решают, что она дала взятку также Сержу Саргсяну, и это в том случае, когда еще два года назад по тому же делу Серж Саргсян был допрошен в качестве свидетеля, и до сих пор ни одного нового правового обстоятельства в деле не прибавилось и не изменилось», – отметил Макинян, добавив, что позже представит детали.
По рассматриваемому в столичном суде общей юрисдикции делу подсудимыми являются второй президент РА Роберт Кочарян и бывший вице-премьер Армен Геворкян. Следствие по делу все еще в процессе.
Еще в 2018 году предприниматель Сильва Амбарцумян заявила в беседе с журналистами, что дала взятку второму президенту Армении Роберту Кочаряну и третьему президенту Сержу Саргсяну. Она добавила, что это было во время президентства Кочаряна.