Հայաստանը ևս աշխատում է Իրանում գլխավոր հյուպատոսություն բացելու ուղղությամբ։ Այդ մասին ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը՝ մեկնաբանելով Կապանում Իրանի հյուպատոսություն բացելու մասին ԻԻՀ կառավարության որոշումը, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Մենք նույնպես աշխատում ենք Իրանում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսություն բացելու ուղղությամբ»,-ասել է Հունանյանը։
Դեկտեմբերի 29-ի նիստում Իրանի կառավարությունը հավանություն է տվել արտաքին գործերի նախարարության՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան համայնքում հյուպատոսություն բացելու առաջարկին:

30 Декабрь 2021 - 10:18 AMT
МИД Армении коснулся решения правительства Ирана открыть генеральное консульство в армянском Капане, отметив, что Армения также работает над открытием генерального консульства в Иране. Об этом заявил пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
«Мы также работаем над открытием генерального консульства Республике Армения в Исламской Республике Иран на взаимной основе», – отметил он, пишет Sputnik Армения.
29 декабря стало известно, что правительство Ирана одобрило предложение министерства иностранных дел об открытии генерального консульства в Капане.