Flyone Armenia ավիաընկերությունը Թուրքիայի ավիացիոն իշխանություններից թույլտվություն է ստացել Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթեր իրականացնելու համար։ Այd մասին հայտարարել է Ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նա ասել է նաև, որ առաջին թռիչքը նախատեսվում է փետրվարի 2-ին։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ թուրքական Pegasus ավիաընկերությունը Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով ոչ կանոնավոր չվերթեր իրականացնելու թույլտվություն է ստացել Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից։
Հունվարի 4-ին հայտնի դարձավ, որ թուրքական Pegasus-ը Երևան–Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտ է ներկայացրել Քաղավիացիայի կոմիտեին։ Մինչ այդ թուրքական կողմը հայտարարել էր, որ Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթեր իրականացնելու համար հայտ է ներկայացրել մեկ թուրքական ու մեկ հայկական ընկերություն։

13 Январь 2022 - 12:01 AMT
Армянская авиакомпания Flyone Armenia получила разрешение турецких властей на осуществление рейсов Ереван – Стамбул – Ереван. Об этом сообщил председатель совета директоров компании Арам Ананян, пишет ТАСС.
«Авиакомпания Flyone Armenia получила разрешение турецких авиационных властей на осуществление рейсов Ереван – Стамбул – Ереван. Первый рейс мы запланировали на 2 февраля», – отметил он.
Ранее турецкая авиакомпания Pegasus представила в Комитет гражданской авиации Армении заявку на осуществление рейсов Стамбул-Ереван. 23 декабря министр транспорта и инфраструктуры Турции Адиль Караисмаилоглу заявил, что турецкая авиакомпания Pegasus готовится начать полеты по маршруту Стамбул-Ереван.
24 декабря стало известно, что авиакомпания Flyone Armenia направила в комитет гражданской авиации запрос на осуществление рейсов Ереван-Стамбул и в обратном направлении.