21 Հունվար 2022 - 06:39 AMT
Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ժամանել է Հայաստան։ Այդ մասին նա հայտնել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
«Ուրախ եմ կրկին վերադառնալ Երևան։ Անհամբեր սպասում եմ ղեկավարության հետ բովնադակային հանդիպումների, Իզաբել Դյումոնի հետ համատեղ առաքելության շրջանակում»,-գրել է նա։
Կլաարի այցը տարածաշրջանային է։ Մինչ ՀՀ ժամանելը նա եղել է Ադրբեջանում և հանդիպում ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Ֆրանսիայի նախագահի աշխատակազմի Մայրցամաքային Եվրոպայի և Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Իզաբել Դյումոնը։

21 Январь 2022 - 09:15 AMT
Спецпредставитель ЕС по Южному Кавказу Тойво Клаар прибыл в Армению. Об этом он написал в своем микроблоге в Twitter.
«Рад вернуться в Ереван. С нетерпением жду завтрашних содержательных встреч с руководством Армении в рамках совместной миссии Европейского Союза – Франции с Изабель Дюмон», – написал Клаар.
Ранее Клаар в рамках регионального визита отправился в Баку, где встретился с советником Кабинета зрезидента Франции по вопросам континентальной Европы и Турции Изабель Дюмон и с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.