Հայաստանի սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ հունիսի 22-23 Երեւանում կկայանա 1960-1970թթ. հայկական բուհերի շրջանավարտների հավաք: Հավաքի նպատակը սփյուռքից հայկական բուհերի շրջանավարտների համահայկական ասոցիացիայի ստեղծումն է:
Ծրագրվում են մանակիցների այցերը Հայաստանի զանազան բուհեր: Կկազմակերպվեն սեմինարներ, հանդիպումներ, դասախոսություններ:
1960-1970թթ. հայկական բուհերի շրջանավարտների հավաքին մասնակցելու համար ցանկացողները կարող են իրենց հայտերն ուղարկել Հայաստանի սփյուռքի նախարարություն` ՀՀ, ք.Երեւան, Վազգեն Սարգսյանի 26/1 [email protected] հասցեով:

По инициативе министерства диаспоры Армении 22-23 июня в Ереване состоится сбор выпускников армянских ВУЗ-ов 1960-1970 годов. Целю сбора является создание всеармянской ассоциации выпускников армянских ВУЗ-ов из диаспоры.
Планируются визиты участников сбора в различные ВУЗ-ы Армении. Будут организованы семинары, встречи, лекции.
Заявление для участия в сборе выпускников армянских ВУЗ-ов 1960-1970 годов желающие могут отправить в министерство диаспоры Армении, по адресу РА, г Ереван, Вазгена Саркисяна 26/1 [email protected]..