Հայաստանի ոստիկանությունը հերքել է Հայաստանի 39-ամյա քաղաքացի Մանվել Վ-ի խոստովանության վերաբերյալ տեղեկատվությունը` Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի Հրազդանի բաժանմունքից 18 գեղանկար գողանալու մասին:
«Ոչ ոք չի դիմել ոստիկանություն` խոստովանելով թե ինքն է գողացել 18 կտավները Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի Հրազդանի բաժանմունքից»,-PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի ոստիկանության մամլո քարտուղար Սայաթ Շիրինյանը: Նա նաեւ հավելել է, որ կողոպուտի հաջորդ օրը թանգարանի պահակը դիմել էր ոստիկանություն, հայտնաբերելով կոտրելու միջոցով կատարված գողությունը:
Մարտի լույս 31-ի գիշերը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի Հրազդանի բաժանմունքից 18 նկար են գողացել, որոնց թվում նաեւ Այվազովսկու, Բաշինջաղյանի, Թերլեմեզյանի եւ հայ գեղանկաչության այլ վարպետների գործեր:

Полиция Армении опровергла ранее предоставленную информацию о признании 39-летнего гражданина Армении Манвела В. в похищении 18 картин из разданского филиала Национальной картинной галереи Армении.
“Никто не обращался в полицию с признанием о совершении кражи 18 картин из разданского филиала Национальной картинной галереи Армении”, – заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь полиции Армении Саят Ширинян. Он также добавил, что на следующий день после ограбления сторож музея обратился в полицию с заявлением об обнаружении совершения взлома в галерею.
В ночь 31 марта в разданском филиале Национальной картинной галереи была совершена кража 18 картин, среди которых были работы Айвазовского, Башинджагяна, Терлемезяна и других мастеров армянской живописи.