Խուլ-համրերի համար ունիկալ ինտերնետ-բառարանի շնորհանդեսը կայացավ Շվեդիայի մայրաքաղաքում: Շնորհանդեսին ներկա էր Շվեդիայի թագուհի Սիլվիան, որը ակտիվ օգնություն է ցուցաբերում հաշմանդամներին եւ սահմանափակ հնարավորություններով մարդկանց:
«Դա աշխարհի ամենամեծ բառարանն է: Այդ բառարանի օգնությամբ կարելի է ստանալ միանգամից մի քանի եվրոպական լեզուներով թարգմանություն»,- ասել է նոր հաղորդակցության համակարգի ստեղծման նախաձեռնող Թոմաս Լյուդել Ուլսենը:
Այդ նախագիծը ինը երկրների` Ֆրանսիայի, Լիտվայի, Պորտուգալիայի, Իսպանիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Չեխիայի, Թուրքիայի, Գերմանիայի եւ Շվեդիայի համագործակցության արդյունքն է:

Презентация уникального интернет-словаря для глухонемых прошла в столице Швеции. На презентации присутствовала королева Швеции Сильвия, которая оказывает активную помощь недееспособным и людям с ограниченными возможностями.
“Это самый большой словарь в мире. С помощью этого словаря можно получит перевод слов сразу на несколько европейских языков”, – сказал инициатор создания новой коммуникативной системы Томас Людель Ульсен.
Этот проект – результат сотрудничество девяти стран: Франция, Литва, Португалия, Испания, Великобритания, Чехия, Турция, Германия и Швеция.