4 Ապրիլ 2009 - 15:07 AMT
Համահայկական թատերական նախագծի շրջանակներում օգոստոսին ծրագրվում էր զանազան երկրներում աշխատող հայ դերասանների մասնակցությամբ բեմադրել «Ծուռ ծերուկը» ներկայացումը Ռիչարդ Կալինոսկու պիեսի հիման վա, որում շոշափվում է Օսմանյան կայսրության Հայոց ցեղասպանության թեման:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանի Թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը, ծրագրերը որոշ չափով փոփոխվել են, եւ ներկայացման բեմադրությունը տեղափոխվել է աշուն: Ներկայացումը կկայանա հայտնի դերասանուհի Նոռա Արմանիի մասնակցությամբ:
Հակոբ Ղազանչյանի տեղեկությամբ, բեմադրության շուրջ աշխատանքը կսկսվի սեպտեմբերին, բայց հաշվի առնելով համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամը` հնարավոր են որոշ ֆինանսական բարդություններ:

В рамках Всеармянского театрального проекта было запланировано в августе с участием армянских актеров, работающих в различных странах, поставить спектакль по пьесе Ричарда Калиноски “Кривой старик”, в котором затрагивается тема Геноцида армян в Османской империи.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент Союза театральных деятелей Армении Акоп Газанчян, планы несколько изменились и постановка спектакля перенесена на осень. Спектакль пройдет с участием известной актрисы Норы Армани.
По сведениям Акопа Газанчяна, работа над постановкой начнется в сентябре, но учитывая всемирный экономический кризис возможны некоторые финансовые затруднения.