30 Ապրիլ 2022 - 10:01 AMT
«Հայա» լայնամասշտաբ երաժշտական փառատոնի շնորհիվ Հայաստանում կհյուրընկալվեն համաշխարհային ճանաչում ունեցող աստղեր:
2022-ի հունիսի 25-ին «Հրազդան» մարզադաշտում տեղի կունենա երգչուհի Զազի մենահամերգը։ Հուլիսի 1-ին էլ նույն վայրում կկազմակերպվի հանրահայտ ռեփեր 50 Cent-ի համերգը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
Հուլիսի 9-ին «Հրազդան» մարզադաշտում ելույթ կունենա Led Zeppelin Symphonic-ը` նախագիծ, որտեղ լեգենդար խմբի երաժշտությունը կատարում է երեք ֆենոմենալ երգիչ London West End-ից՝ բրիտանական լավագույն ռոք խմբի և սիմֆոնիկ նվագախմբի ուղեկցությամբ: Ընդհանուր ներկայացված է 25 երգ, որոնց թվում են ամենահայտնի հիթերը՝ Whole Lotta Love, Black Dog, Kashmir, Rock & Roll, Dazed & Confused, Stairway to Heaven: Նախագիծը ստեղծվել է լեգենդար խմբի անդամների աջակցությամբ, որոնք ներկա են եղել ծրագրի ցնցող և հաջողությամբ կայացած պրեմիերային՝ Լոնդոնում:
Փառատոնը կյանքի կկոչվի «Սոնատի» ընկերության ջանքերով: Ամիսներ առաջ ընկերության համահիմնադիր Սոնա Հովհաննիսյանը շեշտել էր, որ աշխարհում նման փառատոններ շատ կան, սակայն մեր երկրում այն կազմակերպելու համար պետք են լուրջ կապեր, հեղինակություն:

В рамках широкомасштабного музыкального фестиваля «Айя» в Армении примут участие всемирно известные звезды.
Так, 25 июня на стадионе «Раздан» состоится сольный концерт французской певицы Заз, сообщают организаторы фестиваля.
1 июля на стадионе «Раздан» будет организован концерт известного рэпера 50 Cent.
9 июля на стадионе «Раздан» выступит Led Zeppelin Symphonic. Это эксклюзивный проект, в котором музыку легендарной группы исполняют три певца из London West End в сопровождении лучшей британской рок-группы и симфонического оркестра. Всего представлено 25 песен, среди которых самые известные хиты: Whole Lotta Love, Black Dog, Kashmir, Rock & Roll, Dazed & Confused, Stairway to Heaven. Проект был создан при поддержке членов легендарной группы, которые присутствовали на потрясающей и успешно состоявшейся премьере проекта в Лондоне.
Фестиваль будет реализован усилиями компании «Соната», сооснователь которой Сона Ованнисян заявила, что ведутся переговоры, чтобы в 2023 году принять Стиви Уандера и Стинга.