2 Մայիս 2022 - 11:48 AMT
Վաղ առավոտից Երևանում մեկնարկած անհնազանդության ակցիաների ընթացքում ժամը 14:00-ի դրությամբ բերման է ենթարկվել 244 քաղաքացի։ Այդ մասին տեղեկացրել է Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Նա նշել է, որ քաղաքացիները ոստիկանական տարբեր բաժանմունքներում են։
Մայիսի 1-ին մայրաքաղաքի Ֆրանսիայի հրապարակում հանդիպել են արդեն օրեր շարունակ տարբեր մարզերից քայլերթով Երևան եկող բողոքի ակցիաների մասնակիցները։ Հրապարակում վրաններ են տեղադրվել, հայտարարվել է, որ չեն հեռանալու։ Տեղի ունեցած հանրահավաքում հայտարարվել է անհնազանդության ակցիաների, փողոցներ փակելու մեկնարկի մասին։ ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը կոչ է արել քաղաքացիներին առավոտյան 08:15-ից հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում, որպեսզի պարալիզացնեն ամբողջ Կենտրոն համայնքը։

По состоянию на 14:00 2 мая за перекрытие ряда улиц в Ереване задержано 244 человека. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.
В полиции заявили, что они задержаны за деяние, предусмотренное статьей 182 КоАП (невыполнение законного требования сотрудника полиции).
Оппозиция протестует в разных районах Еревана, перекрывая улицы.
На митинге протеста в центре Ереване 1 мая оппозиция заявила о старте масштабных мирных акций неповиновения. Оппозиция установила палатки на площади Франции в центре столицы и провела ночь на улице, а с утра 2 мая начаты акции по блокировке движения на улицах Еревана.