Հունիսի 1-ին արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին հարաբերությունների պետնախարար Ադել Բին Ահմեդ Ալ-Ջուբեյրի հետ:
Միրզոյանը զրուցակցին տեղեկացրել է, որ Հայաստանն աջակցում է World Expo 2030-ը Ռիադում անցկացնելու Սաուդյան Արաբիայի հայտին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ու Սաուդյան Արաբիայի միջև գործակցության երկկողմ և բազմակողմ օրակարգերի ձևավորման, հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նշվել է երկու երկրի միջև առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման և ներդրումային ծրագրերի իրականացման կարևորությունը։
Հայաստանի Հանրապետության և Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության միջև դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատված չեն:

1 Июнь 2022 - 11:06 AMT
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна с государственным министром иностранных дел Королевства Саудовская Аравия Аделем бин Ахмедом Аль-Джубейром. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Стороны обсудили перспективы разработки двусторонней и многосторонней повестки дня сотрудничества и развития отношений между Арменией и Саудовской Аравией.
В течение телефонного разговора обсуждались перспективы активизации торгово-экономических связей между двумя странами и реализации инвестиционных программ.
Мирзоян сообщил своему собеседнику, что Армения поддерживает заявку Саудовской Аравии на проведение World Expo 2030 в Эр-Рияде.