Առավոտյան Հայաստանի մայրաքաղաքոի փողոցներում իշխում էին տաքսիները, իսկ կանգառներում անսովոր բազմամարդ էր: Մի քանի երթուղիների մշտական ուղեւորները ստիպված էին օգտվել տաքսի ծառայություններից: Թիվ 99, 123, 250, 90, 77, 44 երթուղային տաքսիները չէին աշխատում` վարորդները գործադուլ էին հայտարարել: Իսկ այն վարորդներն, որոնք շարունակում էին աշխատել, հայտարարել են, որ համաձայն են գործադուլի մասնակիցների պահանջներին:
Ըստ վարորդների, գազի գնի աճն եռակի անգամ ավելացրել է վարորդների ծախսերը, ընդ րում, որ ուղեվարձը նույնն է մնացել` 100 դրամ: Վարորդները պահանջում են քաղաքային իշխանություններից լուծել այդ հարցը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի Երեւանի քաղաքապետարանի տրանսպորտային բաժնի պետի հետ կապվելու բոլոր փորձերն ապարդյուն եղան:

Утром на улицах столицы Армении царствовали такси, а на остановках было необычайно многолюдно. Постоянные пассажиры нескольких маршрутов были вынуждены пользоваться услугами такси. Маршрутки 99, 123, 250, 90, 77, 44 не работали: водители объявили забастовку. А те водители, которые продолжали работать, заявили, что согласны с требованиями бастующих коллег.
По утверждениям водителей, повышение цены на газ утроило затраты водителей, при том, что цена за проезд осталась на уровне 100 драмов. Водители потребовали от городских властей решения этой проблемы.
Все попытки корреспондента PanARMENIAN.Net связаться с начальником транспортного отдела мэрии Еревана не увенчались успехом.