Հուլիսի 6-ին Իդրամը, IDBank-ը և «ռեԱրմենիա» հարթակը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել, որով պայմանավորվել են «Մի դրամի ուժի» ծրագրերում պարբերաբար ընդգրկել «ռեԱրմենիա» հարթակում առկա նախագծերը։ Հուլիս ամսվա համագործակցության արդյունքում «Մի դրամի ուժի» ամբողջ գումարն ուղղվելու է «ՔայլՏեք» ընկերությանը, որը ստեղծել է բացառիկ հայկական նորարարական արտադրանք` MetaGait սարքը, որն օգնում է հաշմանդամություն ունեցող զինվորներին և մանկական ուղեղային կաթված ունեցող երեխաներին վերականգնել շարժունակությունը։
IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ ընկերությունները հուշագիր են ստորագրում «ռեԱրմենիա»-ի հետ՝ դրանով իրենց աջակցությունը ցուցաբերելով MetaGait սարքավորումների արտադրությանը։ «Վստահ ենք, որ նորարարական սարքավորման շնորհիվ հենաշարժական խնդիրներ ունեցող մեր հայրենակիցները՝ հաշմանդամություն ունեցող զինվորներն ու մանկական ուղեղային կաթված ունեցող երեխաները լիարժեք վերականգնողական բուժում կստանան Հայաստանում։ Այս ծրագիրը տալիս է հնարավորություն փոխելու մարդկանց կյանքը»,- ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
«Հաշմանդամություն ունեցող մարդիկ քայլելու հնարավորություն չունենալու պատճառով ձեռք են բերում 30-ից ավելի հիվանդություններ, որոնց մի մասը նաև մահացու հիվանդություններ են։ MetaGait-ի շնորհիվ այս մարդիկ կանխարգելում են նշված հիվանդությունները, քանի որ, փաստացի, քայլում են սարքի միջոցով»,- նշել է «ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակի տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը։
«Մի դրամի ուժը» արդեն 85 մլն դրամից ավելի գումար է փոխանցել մեր երկրում կարևոր գործունեություն իրականացնող տարբեր հիմնադրամների։
«Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպան կարելի է դառնալ՝ ընդամենը վճարում կատարելով Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am և IDBanking.am առցանց հարթակով և երկու ընկերությունների տերմինալներով։ Idram&IDBank հավելվածով կարելի է վճարումներ կատարել 10,500-ից ավելի վաճառակետերում, 900-ից ավելի առցանց խանութներում, ինչպես նաև համակարգում առկա ավելի քան 400 ծառայությունների դիմաց։

On July 6, Idram, IDBank and the reArmenia platform signed a memorandum of cooperation and agreed to regularly include the projects of reArmenia in "The Power of One Dram" programs. As a result of July's cooperation, the entire amount of "The Power of One Dram" will be directed to QaylTech, a company that has created an exclusive Armenian innovative product – the MetaGait device. MetaGait helps disabled soldiers and children with cerebral palsy regain mobility.
According to Mher Abrahamyan, Chairman of the Management Board of IDBank, the companies sign a memorandum with reArmenia, thereby showing their support for the production of the MetaGait equipment.
“We are confident that thanks to innovative equipment, our compatriots with musculoskeletal problems, soldiers with disabilities and children with cerebral palsy will receive full-fledged rehabilitation treatment in Armenia. This program provides an opportunity to change people's lives," said Abrahamyan.
"People with walking disabilities get more than 30 diseases, some of which are deadly. Thanks to MetaGait, these diseases are prevented, because in fact these people walk with the help of the device," says Gevorg Poghosyan, director of the reArmenia cooperation platform.
"The power of one dram" has already transferred more than 85 million to various foundations that carry out important activities in Armenia. Everyone can become a goodwill ambassador of campaign by simply making payments through the Idram&IDBank application, the IDBanking.am online platform, Idram.am website, or through the companies' terminals. Using the Idram&IDBank application, you can make payments at more than 10.500 points of sale and in more than 900 online stores and for 400+ services included in the system.