Օպերային երգիչ Արտակ Կիրակոսյանը անցյալ տարվա մայիսին տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի արդյունքում ստացել էր ողնաշարի վնասվածք: Վերջին 11 ամիսների ընթացքում երգիչն անցավ բուժման առաջին փուլը: Հետազոտման ու վերականգնման համար երգիչն առաջիկայում կմեկնի Գերմանիա: Ըստ Կիրակոսյանի, վերականգնման հետ կապված հետագա ծախսերը կհոգա «Գոհար» համույթի հիմնադիր Հարություն Խաչատրյանը: Բեյրութցի գործարարը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հարություն Խաչատրյանին մինչ նրա բեմ վերադառնալը:
Լրագրողների հետ հանդիպմանը Ա.Կիրակոսյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի մշակույթի, ինչպես նաեւ քաղաքական գործիչներին, որոնք աջակցեցին բարեգործական միջոցառումներին, որոնց նպատակն էր միջոցներ հավաքել բուժման նպատակով: Վերջին երեք ամիսներին Երեւանում ու Գյումրիում երեք բարեգործական համերգ եղավ, որին մասնակցեցին բազում հայ օպերային ու էստրադային երգիչներ: Ըստ Կիրակոսյանի, արդյունքում հաջողվեց հավաքել բուժման առաջին փուլի համար անհրաժեշտ գումարի 60 տոկոսը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի այն հարցին, թե շարունակում է Կիրակոսյանը զբաղվել վոկալով, նա պատասխանել է, որ ուշքի գալով վիրահատությունից հետո, նա առաջին հերթին երգել է: Կիրակոսյանը հավելել է , որ չի հանձնվում եւ հավատում է, որ շուտով բեմ է վերադառնալու:
2008 մայիսի 26-ին Սարդարապատի հուշահամալիրում Առաջին հանրապետության օրվան նվիրված համերգի փորձի ժամանակ, հանկարծահաս ուղեժ քամու հետեւանքով լուսավորման սարքերով մետաղյա կառույցը ընկել է երեխաների ու վոկալիստ Ա. Կիրակոսյանի վրա: Առավել տուժեցին աշակերտուհիներից մեկն ու Արտակ Կիրակոսյանը: Վնասվածքների արդյունքում աղջիկը զոհվեց, իսկ 26-ամյա Ա.Կիրակոսյանը ողնաշարի վնասվածք ստացավ:

11 Апрель 2009 - 15:51 AMT
Оперный певец Артак Киракосян в результате несчастного случая, произошедшего в мае прошлого года, получил травму позвоночника. В течение последних 11 месяцев певец прошел первый этап лечения. Для обследования и дальнейшего восстановления певец в ближайшее время собирается отбыть в Германию. По словам Артака Киракосяна, все расходы по дальнейшему восстановлению певца взял на себя предприниматель и основатель ансамбля «Коар» Арутюн Хачатрян. Предприниматель из Бейрута Арутюн Хачатрян выразил полную готовность содействовать Артаку до его полного восстановления и долгожданного выхода на сцену.
На встрече с журналистами, которая прошла сегодня, Артак Киракосян выразил благодарность целому ряду деятелей культуры и политики Армении, которые способствовали проведению благотворительных мероприятий для сбора средств на лечение. С этой целью за последние три месяца в Ереване и в Гюмри прошли три благотворительных концерта, в который приняло участие множество армянских оперных и эстрадных певцов. По словам Артака Киракосяна, в результате проведенных мероприятий удалось собрать 60% необходимой для проведения первого этапа лечения суммы.
На вопрос корреспондента PanARMENIAN.NET, продолжает ли он заниматься вокалом, Артак Киракосян ответил, что придя в себя после операции, первым делом он запел. Артак Киракосян добавил, что он не сдается и верит в скорое восстановление и возвращение на сцену.
Вечером 26 мая 2008 года, в мемориальном комплексе “Сардарапат” шла репетиция концерта, посвященного Дню Первой республики. Из-за внезапно поднятого ветра металлическая конструкция с осветительными приборами рухнула прямо на группу детей и вокалиста Артака Киракосяна. наиболее сильно пострадали одна из школьниц и Артак Киракосян. В результате травм девочка скончалась, а у 26-летнего Артака Киракосяна пострадали позвоночник и таз.