15 Սեպտեմբեր 2022 - 08:41 AMT
Ժամը 11:00-ի դրությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանին էական միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
Սեպտեմբերի լույս 15-ի գիշերը ևս սահմանին էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ սեպտեմբերի 14-ի ժամը 20։00-ից բոլոր ուղղություններով կրակը գրեթե դադարել է։
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ հաջողվել է հրադադարի մասին պայմանավորվածություն ձեռք բերել։ Այդ մասին նա ասել է Հանրային հեռուստաընկերության եթերում։ Նա նշել է, որ դրան հաջողվել է հասնել միջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ։

15 Сентябрь 2022 - 08:49 AMT
По состоянию на 11:00 15 сентября на армяно-азербайджанской границе значительных инцидентов не зафиксировано. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны РА Арам Торосян.
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 14 сентября заявил, что благодаря привлечению международных партнеров удалось достичь с Азербайджаном договоренности о прекращении огня.
Министерство обороны РА ранее сообщило, что 14 сентября с 20:00 огонь по всем направлениям практически прекратился, значительных инцидентов не зафиксировано.
В ночь на 13 сентября Азербайджан нанес артудары по армянским позициям и гражданской инфраструктуре в районе Сюнийской и Гегаркунийской областей – в направлении городов Горис, Капан, Варденис, Джермук и сел Сотк, Артаних, Ишханасар.