ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել է, որ կա ՀՀ տարածք ներթափանցած ադրբեջանական 1-2 խումբ, որոնց որոնողական աշխատանքներ են տարվում։
«Դրանք դուրս կմղվեն կամ այդ հարցը ռազմական առումով կլուծվի»,- ասել է Սիմոնյանը՝ հավելելով, որ ենթադրաբար, դա շատ արագ կլինի։
Աժ խոսնակն ասել է, որ հակառակորդը մի քանի տեղ մխրճվել էր ՀՀ տարածք, մի քանի դիրքից նրանց հաջողվել է դուրս շպրտել, բայց այս պահի դրությամբ դրանք ՀՀ սուվերեն տարածքում են, բայց բնակավայրեր չեն մտել:
«Բարեբախտաբար, որևէ բնակավայր չի գրավվել ու որևէ բնակավայրում հակառակորդ չկա»,-ասել է նա։
Խոսելով զոհերի մասին՝ նա հաստատել է հայկական կողմի 135 զոհի վերջին տվյալն ու չի բացառել, որ այդ թիվը կարող է ավելանալ, քանի որ անհետ կորածներ կան։
Ըստ Սիմոնյանի, ադրբեջանցիները պաշտոնապես մինչև 77 զոհի մասին են հայտնել, սակայն, այդ թիվը «եռակի կամ քառակի անգամ ավելին է»։

17 Сентябрь 2022 - 12:21 AMT
В Армении разыскиваются одна или две группы противника, проникшие на территорию республики. Об этом заявил спикер парламента Ален Симонян в интервью Общественному телеканалу Армении.
«1-2 группы, проникшие на территорию Армении, сейчас разыскиваются. Они будут выдворены, или же этот вопрос будет решен военным путем, предполагаю, что очень быстро», – отметил спикер, пишет Sputnik Армения.
Симонян напомнил, что ВС Азербайджана, вклинившиеся вглубь армянских территорий, продолжают оставаться на суверенной территории Армении.