6 Հոկտեմբեր 2022 - 13:14 AMT
4,676,836 դրամ՝ «4090» հիմնադրամին. Հոկտեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» շահառուն «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնն է
Սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, IDBank-ի և Իդրամի տերմինալներով, IDBanking.am առցանց հարթակով կատարվել է 4,676,836 վճարում, հետևաբար «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում հենց այդքան՝ 4,676,836 դրամ կուղղվի սեպտեմբեր ամսվա շահառուին՝ «4090» բարեգործական հիմնադրամին։
«4090» հիմնադրամն ապահովում է ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմների մասնակիցների կրթության շարունակական բնույթը՝ նրանց տրամադրելով կրթաթոշակներ ուսումը շարունակելու և իրենց երազանքի մասնագիտությունը ձեռք բերելու համար։
«Մի դրամի ուժի» հոկտեմբեր ամսվա շահառուն «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնն է։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ որոշումը կայացրել են՝ հասկանալով, որ ներկայում ամենակարևորը մեր սահմանների պաշտպանների առողջության վերականգնումն է։
«Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի շահառուները պետք է մշտապես մեր հասարակության ուշադրության կենտրոնում և հոգածության ներքո լինեն։ Նրանց առողջության վերականգնումը, կյանքի որակի բարելավումը մեր կողմից նվազագույնն է, ինչ կարող ենք անել իրենց առողջությունը չխնայած մարդկանց համար», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Սա Իդրամի և IDBank-ի հետ «Զինվորի տան» երկրորդ գործակցություն է: 2021 թվականին «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շրջանակում «Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնին» նվիրաբերվել է մոտջ 7 միլիոն ՀՀ դրամ, որի միջոցով մենք ձեռք ենք բերել բժշկական սարքավորումներ, գործիքներ, ինչպես նաև խնամքի պարագաներ ու դեղորայք, իրականացրել ենք ֆինանսական աջակցության ծրագրեր մեր շահառուների համար: Այս անգամ ևս նվիրաբերված գումարը կուղղվի զինհաշմանդամների համար իրականացվող ծրագրերին՝ նպաստելով նրանց առողջության վերականգնմանն ու սոցիալական խնդիրների լուծմանը»,- ասել է Վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը։
Յուրաքանչյուրը կարող է նպաստել, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառուներին ավելի մեծ գումար տրամադրվի՝ ընդամենը բոլոր վճարումները կատարելով Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամով կամ ընկերությունների տերմինալներով։
Idram&IDBank հավելվածով հնարավոր է վճարումներ կատարել շուրջ 12․500 կետում, 900 առցանց խանութներում, ինչպես նաև համակարգում առկա 400+ ծառայությունների դիմաց։ Գործընկերների ցանկին ծանոթանալ կարելի է այստեղ։

В течение сентября через приложение Idram&IDBank, терминалы IDBank-а и Idram и онлайн-платформу IDBanking.am было совершено 4,676,836 платежей, таким образом, в рамках инициативы «Сила одного драма» ровно 4,676,836 драмов будет переведено бенефициару сентября в благотворительный фонд 4090.
Фонд 4090 обеспечивает продолжительность образования участников Апрельской и 44-дневной Арцахской войны, предоставляя им стипендии для продолжения учебы и получения профессии своей мечты. Октябрьским бенефициаром «Силы одного драма» – Реабилитационный центр защитника Отечества.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а, решение было принято с пониманием того, что самое главное на данный момент – это восстановление здоровья наших пограничников. «Бенефициары реабилитационного центра защитника Отечества всегда должны быть в центре внимания и под опекой нашего общества. Восстановление их здоровья, улучшение качества их жизни – это меньшее, что мы можем сделать для людей, которые не пощадили своего здоровья», – сказала Татевик Вардеванян.
«Это второе сотрудничество реабилитационного центра защитника Отечества с Idram-ом и IDBank-ом. В 2021 году в рамках программы «Сила одного драма» в «Реабилитационный центр защитника Отечества» было пожертвовано около 7 млн драмов, благодаря которым мы приобрели медицинское оборудование, инструменты, предметы ухода и лекарства, а также осуществили финансовые программы поддержки для наших бенефициаров. На этот раз пожертвованные деньги будут направлены на программы, осуществляемые для солдат с ограниченными возможностями, способствуя восстановлению их здоровья и решению социальных проблем», — сказала директор Реабилитационного центра Айкуи Минасян.
Каждый из нас может внести свой вклад в предоставление большего количества денег бенефициарам инициативы «Сила одного драма», просто осуществляя платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформу IDBanking.am, Idram или терминалы компании. С помощью приложения Idram&IDBank можно совершать платежи впримерно 12,500 точках продажи, 900 интернет-магазинах, а также за 400+ услуг, доступных в системе.