Այսօր «Հայաստանում Գերմանիայի շաբաթներ»նախագծի շրջանակներում SPFA հասարակական բարեգործական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Գերմանական ակումբում ցուցադրվել է «Մոմը դեռ վառվում է» ներկայացումը: Վերջինում ներկայացվում է հայտնի գերմանացի գրող Հենրիխ Գեյնեի կյանքը: Սցենարը կազմվել է նրա բանաստեղծությունների հիման վրա: Ներկայացումը ցուցադրվել է գերմաներեն Գերմանական ակումբի ներկայացուցիչների կողմից:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության ներկայացուցիչները, Բուհերի հայ եւ գերմանացի ուսանողներ:
«Մենք փորձել ենք բանաստեղծությունների միջոցով գերմանալեզու հանդիսատեսին ներկայացնել համաշխարհային ճանաչում ունեցող գրողի կյանքը», – ասել է Գերմանական ակումբի նախագահ Արուսյակ Գալստյանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում այդ կարգի միջոցառումները եւ խրախուսում ենք երկու երկրների երիտասարդության միջեւ հարաբերությունների զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված այդպիսի նախաձեռնությունները», – հաղորդել է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության մշակույթի եւ մամուլի բաժնի աշխատակից Սյուզաննա Ղազարյանը:

Сегодня в рамках проекта “Недели Германии в Армении” по инициативе общественной благотворительной организации SPFA в Немецком клубе прошел спектакль “Свеча еще горит”. В спектакле была представлена жизнь известного немецкого писателя Генриха Гейне. Сценарий был составлен на основе его стихотворений, спектакль был сыгран на немецком языке представителями Немецкого клуба.
На мероприятии присутствовали представители посольства Германии в Армении, армянские и немецкие студенты ВУЗов.
“Мы попытались с помощью стихотворений представить германоязычному зрителю жизнь всемирно известного писателя”, – сказала председатель Немецкого клуба Арусьяк Галстян.
“Мы высоко ценим мероприятия такого рода и поощряем такие инициативы, направленные на развитие и расширение отношений между молодежью обеих стран”, – сообщила сотрудница одела культуры и прессы посольства Германии в Армении Сюзанна Казарян.