17 Հոկտեմբեր 2022 - 11:45 AMT
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 17-ին պետական այցով կմեկնի Բուլղարիայի Հանրապետություն:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո Հայաստանի նախագահը կհանդիպի Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադևի հետ: Երկու երկրի նախագահների առանձնազրույցին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպում: Նախագահները հանդիպումների արդյունքները կամփոփեն զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների համար հայտարարություններով:
Պետական այցի շրջանակում նախատեսված են նախագահ Խաչատուրյանի հանդիպումները Բուլղարիայի վարչապետ Գալաբ Դոնևի, Սոֆիայի քաղաքապետ Յորդանկա Ֆանդիկովայի, Պլովդիվի քաղաքապետ Զդրավկո Դիմիտրովի հետ: Խաչատուրյանը Սուրբ Կլիմենտ Օհռիդսկի պետական համալսարանում հանդես կգա դասախոսությամբ։

Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 17 октября с государственным визитом выедет в Болгарию.
После официальной церемонии встречи президент Армении встретится с президентом Болгарии Руменом Радевым. После приватной беседы президентов двух стран состоится встреча в расширенном составе. Президенты по окончании встреч выступят с заявлениями для представителей СМИ.
В рамках государственного визита запланированы встречи Ваагна Хачатуряна с премьер-министром Болгарии Галабом Доневым, мэром Софии Йорданкой Фандиковой и мэром Пловдива Здравко Димитровым. Президент РА выступит с лекцией в Государственном университете им. Св. Климента Охридского.