21 Հոկտեմբեր 2022 - 10:31 AMT
Հոկտեմբերի 19-20-ը Հայաստան էր այցելել Վրաստանի ՊՆ սոցիալական հարցերի և հոգեբանական աջակցության վարչության պատվիրակությունը։ Այցը տեղի է ունեցել զինծառայողների սոցապահովության ոլորտում գործակցության շրջանակում:
Պատվիրակությանն ընդունել է ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը։ Գործընկերներին է ներկայացվել ՀՀ օրենսդրությամբ զինծառայողների և նրանց ընտանիքների համար սահմանված արտոնությունների ու երաշխիքների համակարգը, այդ ուղղությամբ պետության կողմից իրականցվող ծրագրերը, քննարկվել են զինծառայողների սոցիալական պաշտպանությանն առնչվող այլ հարցեր։
Հանդիպման արդյունքներով պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով հետագա գործակցության վերաբերյալ:
Վրաստանի ՊՆ սոցիալական հարցերի և հոգեբանական աջակցության վարչության պատվիրակությունը հանդիպումներ է անցկացրել նաև Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամում և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում։

21 Октябрь 2022 - 11:50 AMT
19-20 октября в рамках сотрудничества в сфере социального обеспечения военнослужащих Армению посетила делегация Департамента социальных дел и психологического обеспечения Министерства обороны Грузии. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Делегацию принял начальник Управления социальной защиты министерства обороны РА Александр Аветисян.
«Коллегам была представлена система льгот и гарантий, установленных законодательством РА для военнослужащих и членов их семей, программы, реализуемые государством в этом направлении, были обсуждены и другие вопросы, связанные с социальной защитой военнослужащих», – говорится в сообщении.
По итогам встречи достигнуты договоренности о дальнейшем сотрудничестве по направлениям, представляющим взаимный интерес.
Делегация Департамента социальных вопросов и психологического обеспечения министерства обороны Грузии провела встречи и в Фонде страхования военнослужащих и в Министерстве труда и социальных вопросов РА.