22 Նոյեմբեր 2022 - 08:26 AMT
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը, անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից վերջին շրջանում հաճախակի դարձած հրադադարի խախտումներին, նշել է, որ այդ հարձակումներով է Ադրբեջանը «խաղաղություն» առաջարկում ՀՀ-ին։ Այդ մասին նա գրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
«Մեր առավոտները սկսվում են ժողովրդավարական Հայաստանի վրա Ադրբեջանի ամենօրյա հարձակումների մասին տեղեկություններով։ Այդ հարձակումներով է Ադրբեջանը «խաղաղություն» առաջարկում ՀՀ-ին։ Համաշխարհային հանրությունը լուռ հետևում է այս աբսուրդին։ Խոսքեր չունեմ ասելու․․․»,-ասվում է գրառման մեջ։
Նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 22:45-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական կողմը կորուստներ չունի, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական ագրեսիայից հետո մնում է լարված։

22 Ноябрь 2022 - 10:15 AMT
Посол по особым поручениям Эдмон Марукян в своем микроблоге в Twitter поделился сообщением Минобороны Армении об очередных обстрелах со стороны азербайджанских ВС и прокомментировал его.
«Каждое наше утро начинается с сообщения о нападениях Азербайджана на демократическую Армению. Посредством этих нападений Азербайджан предлагает Армении «мир». Международное сообщество молча наблюдает за этим абсурдом. Сказать нечего …» – отметил Марукян.
21 ноября в 22:45 подразделения ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра открыли огонь в направлении армянских позиций, дислоцированных на восточном участке армяно-азербайджанской границы. С армянской стороны потерь нет. По состоянию на 09:00 22 ноября, обстановка на передовой относительно стабильная.