Նոյեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերն Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Հայկական կողմը կորուստներ չունի, հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Նոյեմբերի 26-ի՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
ՊՆ-ն նաև հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկաըվությունը։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 17:35-22:32-ն ընկած ժամանակահատվածում, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է:

26 Ноябрь 2022 - 09:58 AMT
В ночь на 26 ноября подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра в направлении армянских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Отмечается, что у армянской стороны потерь нет.
По состоянию на 08:30 часов 26 ноября ситуация на передовой относительно стабильна.
Министерство обороны Армении также сообщило, что распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС РА 25 ноября в период между 17:35 и 22:32 часами открывали огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточном направлении армяно-азербайджанской приграничной зоны, очередная дезинформация.