30 Դեկտեմբեր 2022 - 09:55 AMT
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Ուղերձում նշված է. «Ընդունեք ամանորյա և սուրբծննդյան սրտանց շնորհավորանքներ:
Անցնող տարին Ռուսաստանի և Հայաստանի համար հոբելյանական էր. մենք նշեցինք դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը:
Կարևոր է, որ Ձեր պաշտոնական այցի ընթացքում հաջողվեց ամրագրել երկկողմ դաշնակցության ռազմավարական ուղղվածությունը, նախանշել տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ԵվրԱզԷս, ՀԱՊԿ և ԱՊՀ ձևաչափերում գործընկերային փոխգործակցության հետագա զարգացման քայլերը:
Ակնկալում եմ շարունակել երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ մեր երկխոսությունը և կառուցողական համատեղ աշխատանքը:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

30 Декабрь 2022 - 10:03 AMT
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание в связи с наступающими новогодними и рождественскими праздниками.
«Прошлый год был юбилейным для России и Армении. отметили 30-летие установления дипломатических отношений и 25-летие подписания Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи.
Важно, что в ходе официального визита вам удалось зафиксировать стратегическую направленность двустороннего альянса, наметить шаги по дальнейшему развитию партнерского взаимодействия по различным направлениям, в том числе в форматах ЕАЭС, ОДКБ и СНГ», – отметил Путин.
Он выразил надежду на продолжение диалога и конструктивной совместной работы «по актуальным вопросам двусторонней и региональной повестки дня».
«Искренне желаю вам крепкого здоровья, благополучия и успехов, а братскому народу Армении мира и процветания», – говорится в послании Путина.