ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհից նախնական տվյալներով 15 զինծառայող է զոհվել, ևս 3-ի վիճակը ծանր է, հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Հունվարի 19-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում հրդեհ է բռնկվել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում:
Դեպքի վայրում ծավալվել են հրդեհաշիջման աշխատանքներ։
Ըստ ԱԻՆ տվյալների՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:58-ին, մարվել՝ 06:33-ին: Այրվել է շինությունը՝ մոտ 104 քմ։
ՊՆ զորամասում հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած զինծառայողները տեղափոխվել են Վարդենիսի ԲԿ:
ՀՀ ՊՆ N զորամասում բռնկված հրդեհի կապակցությամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել, ընթանում է նախաքննություն:

19 Январь 2023 - 08:46 AMT
19 января около 01:30 вспыхнул пожар в казарме инженерно-саперной роты N-ской воинской части Минобороны Армении, расположенной в селе Азат Гегаркуникской области РА.
Несмотря на работы по тушению пожара, развернутые на месте происшествия, 15 военнослужащих погибли.
Состояние 3 военнослужащих оценивается как тяжелое.
19 января в 05:15 из N-ской воинской части МО РА в Варденисское управление военной полиции поступило телефонное сообщение, что в тот же день, около 01:30, в помещении указанной воинской части, расположенной в селе Азат Гегаркуникской области, вследствие разжигания печки автобензином возник пожар.
На месте проводятся все возможные необходимые действия, принимаются меры для полного выяснения обстоятельств происшествия, сообщает пресс-служба Генпрокуратуры РА.